JAKOŚĆ, SKUTECZNOŚĆ

PROFESJONALIZM

Aktualności

Szukaj

Orlen Cup o Puchar Alchemii Sportu - turniej kadetów

10 marca 2016 r.

W poniedziałek 7 marca na arenie głównej Hali Sportowej Częstochowa w turnieju Orlen Cup o Puchar Alchemii Sportu rywalizowały zespoły kadetów. W siatkarskiej imprezie, której sponsorem głównym jest PKN Orlen, wzięły udział zespoły AZS Nysa (mistrz województwa opolskiego), Effector Kielce (mistrz województwa świętokrzyskiego), MKS Będzin i AZS2020 Częstochowa.
W pierwszych meczach udane starty zaliczyli gospodarze i goście z Nysy wygrywając bez starty seta kolejno z MKS Będzin i Effectorem Kielce. Oba zespoły zmierzyły się w drugiej kolejce, w której górą byli zawodnicy z Opolszczyzny. Mecz zespołów z Kielc i Będzina miał wyrównany przebieg i po emocjonującej grze 2:1 zwyciężyli zawodnicy Effectora.
W kolejnym spotkaniu AZS Nysa wygrał z MKS-em Będzin 3:0 i zapewnił sobie zwycięstwo w turnieju. Tym samym ostatni pojedynek miał rozstrzygnąć o 2 miejscu. W dwóch pierwszych setach od początku kielczanie uzyskiwali wysoką przewagę. Jednak im bliżej końca tym przewaga malała, a w końcowych akcjach większą determinacją wykazali się gospodarze i to oni po dwóch partiach spotkania byli pewni drugiego miejsca.
Zmagania młodych adeptów siatkówki z boku obserwowali Prezes Alchemii Sportu pan Robert Smoliński i Wiceprezydent Częstochowy - Andrzej Szewiński. W szczególności przedstawiciel Urzędu Miasta Częstochowy był pod wielkim wrażeniem gry zawodników, ich determinacji oraz umiejętności. Wręczając nagrody obaj panowie nie szczędzili komplementów dla przedstawicieli wszystkich drużyn.

Wyniki
AZS2020 Częstochowa - MKS Będzin 3:0 (16,21,20)
Effector Kielce - AZS Nysa 0:3 (-18,-22,-22)
AZS2020 Częstochowa - AZS Nysa 0:3 (-18,-21,-21)
Effector Kielce - MKS Będzin 2:1 (20,-26,19)
AZS Nysa - MKS Będzin 3:0 (18,24,23)
AZS2020 Częstochowa - Effector Kielce 2:1 (23,23,-18)

Kolejność końcowa
I miejsce - AZS Nysa
II miejsce - AZS2020 Częstochowa
III miejsce - Effector Kielce
IV miejsce - MKS Będzin